We dwoje raźniej, czyli praca dla par za granicą

9 stycznia 2020

Większości z nas bardzo ciężko rozstawać się z rodziną, dlatego rezygnujemy z migracji zarobkowej. Obawiamy się samotności, czy tego, że nie poradzimy sobie sami w obcym otoczeniu. Organizacja życia praktycznie od zera, to nie lada wyzwanie, dlatego warto mieć przy sobie bliską osobę, która wesprze w tych ciężkich chwilach. Na szczęście coraz większa liczba pracodawców rozumie taką sytuację i oferuje pracę za granicą dla par. Co warto o tym wiedzieć?

Przeważnie oferty dla dwojga dotyczą firm, w których rotacja pracowników jest na porządku dziennym, a wolnych miejsc pracy jest bardzo dużo. Do najpopularniejszych zawodów dla par za granicą można zaliczyć sezonowe zbiory owoców, opiekę nad osobami starszymi, czy pracę przy produkcji. Dzięki takim ofertom adaptacja za granicą staje się o wiele łatwiejsza.

Praca za granicą dla par – gdzie jej szukać?

  • Praca przy produkcji – te ogłoszenia dotyczą głównie Holandii, Belgii i Niemiec. To właśnie tam jest najwięcej wolnych miejsc i bez problemu można zacząć pracę, praktycznie od zaraz. Pracodawcy w większości nie wymagają doświadczenia, ani znajomości języka.
  • Sezonowa praca dla par – najlepiej rozpocząć poszukiwania, przeglądając ogłoszenia z Holandii oraz Belgii, w niemniejszym stopniu również możemy próbować u naszych zachodnich sąsiadów, rzadziej we Francji czy Hiszpanii.
  • Praca w domach prywatnych dla par – najwięcej ofert w domach prywatnych przy prowadzeniu gospodarstwa, czy opiece nad osobami starszymi znajdziemy głównie w Niemczech.

Polecamy przejrzeć naszą stronę internetową, w której można znaleźć aktualne i zweryfikowane ogłoszenia o pracę za granicą, również dla par.

Warunki pracy dla par za granicą – zarobki?

Wynagrodzenie jest oczywiście zależne od rodzaju wykonywanej pracy, stanowiska, a w niektórych przypadkach również i wieku. W przypadku zbiorów można liczyć na wynagrodzenie około 7 do 13 euro na godzinę. Przeważnie pracodawca zapewnia zakwaterowanie, niekiedy i posiłek w ciągu dnia.

Pracownicy produkcyjni mogą się cieszyć zarobkami średnio około 11 do 16 euro na godzinę. Jeżeli dany wyjazd jest organizowany przez agencję pośrednictwa pracy, możemy liczyć wówczas na pomoc z jej strony w przygotowaniach do wyjazdu. Agencja może zapewnić nam opiekę koordynatora, który będzie czekał na nas w miejscu docelowym, jak również ułatwi znalezienie zakwaterowania.

Do najbardziej opłacalnej branży, pod względem zarobkowym, można zaliczyć pracę w domach prywatnych oraz przy opiece nad osobami w podeszłym wieku. Oprócz wysokich stawek (niekiedy nawet do 20 euro za godzinę), para może liczyć przede wszystkim na zakwaterowanie i wyżywienie. Jednak warunkiem pracy na tym stanowisku jest pełna dyspozycyjność w ciągu doby.

Praca dla par – wymagania

W przypadku zatrudnienia dla par za granicą najważniejsza jest chęć do pracy oraz gotowość do wyjazdu, niekiedy od zaraz. Liczy się również dyspozycyjność. W przypadku prac sezonowych, czy pracy na produkcji, doświadczenie oraz znajomość języka nie są wymagane. Oczywiście mogą pomóc w odnalezieniu się w nowym środowisku i załatwieniu wszelkich spraw formalnych, jednak nie są warunkiem koniecznym.

Wymagania rosną w przypadku par, które starają się o stanowisko opiekunki do osoby starszej, czy tak zwanej złotej rączki. Konieczne będzie tutaj doświadczenie i szereg umiejętności, jak również znajomość języka na poziomie przynajmniej komunikatywnym. Pary ubiegające się o to stanowisko powinny:

  • znać dobrze język niemiecki,
  • mieć doświadczenie w pracy z osobą w podeszłym wieku,
  • posiadać prawo jazdy,
  • odznaczać się dobrym stanem zdrowia.

Praca we dwoje – zawsze raźniej

Wyjazd do pracy za granicę z ukochaną osobą nie brzmi tak strasznie, jak zmaganie się z tym w pojedynkę. Wszelkie formalności i trudności dzielone na dwoje przeżywa się łatwiej, można liczyć na wsparcie i bezpieczeństwo. Praca za granicą dla par to nie tylko okazja do zarobienia większej ilości pieniędzy. To również szansa na przeżycie wspaniałej przygody, a być może i rozpoczęcia życia od zera, w zupełnie nowym otoczeniu.

Polecane dla ciebie