Praca we Włoszech

Szukaj spośród 0 ofert

Wyjazdy w celach zarobkowych do Włoch były bardzo popularne kilka lat temu. Jednak mimo to, nadal duża ilość osób rozważa podjęcie zatrudnienia właśnie w tym kraju. Zachęcają warunki pracy oraz przede wszystkim różnorodność miejsc i piękne widoki czy podejście Włochów do życia. Sprawdź, jak zdobyć odpowiednie zatrudnienie! Na naszym portalu znajdziesz rzetelne i sprawdzone informacje o zatrudnieniu, a także możesz przeglądać aktualne oferty pracy z Włoch oraz innych krajów.

Kto znajdzie pracę we Włoszech?

Na terenie Włoch bez problemu pracę znajdą osoby, które chciałyby pracować jako opiekunowie osób starszych oraz dzieci, a także pomoce domowe. Na zatrudnienie mogą liczyć również lekarze, pielęgniarki, inżynierowi budowlani oraz pracownicy budowlani i fizyczni – najlepiej z odpowiednim doświadczeniem oraz kwalifikacjami. Nie brakuje ofert pracy dla operatorów maszyn oraz kierowców. We Włoszech występuję duży popyt na pracowników z wykształceniem średnim i wyższym.

Zatrudnienie znajdziemy także w gastronomii – kelnerzy, kucharze oraz barmani, a także w hotelarstwie. Jak Włochy – to oczywiście ogłoszenia o pracę w rolnictwie oraz ogrodnictwie, najczęściej przy zbiorach warzyw i owoców, a także na plantacjach, sadach, czy winnicach.

Polacy mogą legalnie pracować we Włoszech, nie potrzebują żadnych dodatkowych pozwoleń. Jedynie, jeśli pobyt przekracza 3 miesiące, to wtedy musimy postarać się o zezwolenie na pobyt. Nie obowiązuje również określona płaca minimalna, a stawki określone są w zależności od zawodu oraz branży, w której podjęliśmy pracę.

Czy praca we Włoszech się opłaca?

Z pewnością warto podjąć się zatrudnienia we Włoszech, jeśli zamierzamy szukać zatrudnienia na specjalistycznych stanowiskach lub chcemy pracować w branżach sezonowych, gdzie jest duże zapotrzebowanie na pracowników. Z pewnością nie wyjeżdżaj w ciemno, a dzięki naszemu portalowi uda Ci się znaleźć legalne oraz bezpiecznie zatrudnienie. Wyjazd za granicę do pracy umożliwia lepsze zarobki oraz zdobycie nowego doświadczenia pod względem zawodowych i językowym.

Jak znaleźć pracę we Włoszech?

Najłatwiej pracę za granicą znaleźć poprzez agencje pracy lub bezpośrednio u zagranicznego pracodawcy – i to właśnie takie oferty pracy znajdziesz na naszym portalu pracujwunii.org. Oprócz tego możemy poprosić o pomoc znajomych lub osoby, które właśnie pracują i mieszkają we Włoszech. Najczęściej jednak szukamy pracy właśnie poprzez Internet, co jest łatwe i wygodne, a do tego z dowolnego miejsca możemy przeglądać oferty pracy.