Praca w Portugalii

Szukaj spośród 0 ofert

Od 2006 roku bez przeszkód Polacy mogą podejmować się pracy na terenie Portugalii w wybranych przez siebie zawodach oraz branżach. Mimo jednak zachęcających warunków początkowo kraj ten nie cieszył się taką popularnością jak choćby Hiszpania. Jednak obecnie Polacy szukają różnych zawodowych możliwości i rozważają pracę nie tylko w krajach, gdzie najczęściej się wyjeżdża, ale również szukają innych miejsc, gdzie zatrudnienie jest na wysokim poziomie. Takim miejscem jest bez wątpienia Portugalia. Czy warto zatem pracować w tym kraju? Przekonaj się, przeglądając aktualne oferty pracy na naszym portalu pracujwunii.org.

Warunki pracy w Portugalii

W Portugalii jak w większości krajów Unii Europejskiej nasz pobyt, który trwa krócej niż 3 miesiące, nie wymaga żadnych formalności. Jednak, jeśli planujemy pozostać tam na dłużej, już wtedy będzie koniecznie złożenie odpowiedniego wniosku w lokalnym urzędzie, gdzie potrzebne nam będą dokumenty tożsamości oraz oczywiście oświadczenie pracodawcy o okresie zatrudnienia. Wówczas nabędziemy kartę pobytu na wybrany okres i będziemy mogli legalnie pracować oraz przebywać na terenie Portugalii.

Warto również wspomnieć o warunkach pracy w Portugalii. Tygodniowy czas pracy wynosi podobnie jak w Polsce – 40 godzin, a pracownikom przysługuje również przerwa, tzw. sjesta. Wysokość zarobków z kolei uzależniona jest od zawodu, branży, doświadczenia, wykształcenia oraz kwalifikacji. Z pewnością jednak możemy liczyć na nieco większe wynagrodzenie niż w Polsce, doliczając oczywiście premie czy dodatki pracownicze. W Portugalii również koszty życia nie są tak wysokie, jak w innych krajach, dlatego to zdecydowanie na korzyść osoby, która chcę podjąć się zatrudnienia w tym kraju.

Kto znajdzie pracę w Portugalii?

Zastanawiasz się, jaką pracę możesz znaleźć w Portugalii? Przede wszystkim Portugalia to kraj, gdzie mamy możliwość pracować w sektorze turystyki – nic zatem dziwnego, że potrzeba najwięcej osób do pracy właśnie przy obsłudze klienta, w hotelarstwie czy gastronomii. Poszukiwani są zatem hotelowi, kelnerzy, animatorzy czasu wolnego czy doradcy klientów oraz sprzedawcy. W tym przypadku wymaga się zazwyczaj znajomość danego języka. Jeśli nie umiemy portugalskiego lub hiszpańskiego, wystarczająca będzie znajomość języka angielskiego.

Warto również zwrócić uwagę na zatrudnienie sezonowe, które będzie idealne dla młodych osób oraz tych, które chciałyby podjąć się pracy za granicą jedynie na kilka tygodni lub miesięcy. W tym okresie pojawia się dużo oferty w ogrodnictwie oraz rolnictwie, a także przy zbiorach owoców i warzyw.

W Portugalii z łatwością znajdziemy pracę także w branży budowlanej, gdzie potrzeba murarzy, tynkarzy, malarzy, operatorów maszyn czy elektryków. Na zatrudnienie mogą liczyć także kierowcy oraz osoby z odpowiednim doświadczeniem w branży IT.