Praca w Hiszpanii

Szukaj spośród 0 ofert

Obecnie zdobycie legalnego zatrudnienia nie jest trudne ze względu na otwarte granice. Dlatego w dalszym ciągu tak wiele osób decyduje się podjąć pracy za granicą. Ponadto inne kraje kuszą nas swoimi ofertami pracy oraz warunkami zatrudnienia i życia. Podobnie jest również w przypadku Hiszpanii, dlatego nic dziwnego, że spora ilość osób pragnie pracować w tym kraju. Czy zatem warto pracować w Hiszpanii? Na naszym portalu znajdziesz aktualne oferty, gdzie będziesz mógł wybrać bezpieczną oraz ciekawą pracę.

Praca w Hiszpanii – dla kogo?

Pracę w Hiszpanii mamy szansę zdobyć przede wszystkim w sektorze gastronomiczno-turystycznym. Wszystko przez to, że to kraj, który mocno opiera się na turystyce, dlatego nic dziwnego, że brakuje osób, które mogłyby pracować w lokalach gastronomicznych oraz w hotelarstwie. Dlatego zazwyczaj brakuje osób do pracy jako kelnerzy, pomoc kuchenna, pokojówka czy recepcjonistka. Jeśli podejmujemy się pracy w gastronomii lub hotelarstwie, musimy liczyć się z tym, że wymagana jest od nas zazwyczaj znajomość danego języka, choćby na poziomie komunikatywnym. Mowa tutaj szczególnie o angielskim oraz hiszpańskim.

Następnym sektorem, gdzie łatwo uda nam się znaleźć pracę jest budownictwo oraz rolnictwo. Wymaga się, aby w branży budowlanej posiadać jednak odpowiednie doświadczenie oraz oczywiście umiejętności. W rolnictwie poszukuje się osób do pomocy przy zbiorach, pielęgnacji roślin oraz dbaniu o gospodarstwo. W tym przypadku nie wymaga się jednak doświadczenia czy kwalifikacji.

Poszukiwani są również opiekunowie osób starszych, którzy mogliby zając się drugą osobą. Hiszpania bowiem należy jak większość krajów europejskich do społeczeństwa, które niezwykle szybko się starzeje. Opiekunowie mają zazwyczaj oprócz dobrego wynagrodzenia, zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Brakuje osób do pracy w szybko rozwijającej się branży IT, a więc mile widziani są specjaliści z zakresu informatyki oraz marketingu online. Jednak tutaj możemy spodziewać się konkretnych wymagań oraz potwierdzenia umiejętności doświadczeniem lub certyfikatami.

Warunki pracy w Hiszpanii

Przede wszystkim Hiszpania zachęca dobrym wynagrodzeniem, ciekawymi miejscami oraz odpowiednimi warunkami pracy. Z pewnością atrakcyjnym elementem pracy są zarobki w Hiszpanii. Warto w tym miejscu dowiedzieć się, że wielu pracowników otrzymuje w ciągu roku 14 pensji (lipiec i grudzień), a nie standardowe 12. Tydzień pracy trwa 40 godzin i pracuje się zazwyczaj od 9 do 18 z dłuższą przerwą na obiad. W Hiszpanii ustala się również indywidualnie program urlopu, ale trwa on przynajmniej 30 dni kalendarzowych w roku. Z kolei wysokość wynagrodzenia uzależniona będzie od posiadanej wiedzy, doświadczenia i rodzaju zatrudnienia.