Praca w Finlandii

Szukaj spośród 1 ofert

Spawacz konstrukcji stalowych 135/136 - Finlandia

Finlandia - Pori, Talent Center Finland, 30-06-2022

Szczegóły oferty

Osoby, które decydują się na wyjazd do pracy za granicą, najczęściej wybierają kierunki takie jak Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania. Warto jednak przejrzeć oraz dowiedzieć się, jakie warunki pracy oraz wynagrodzenie oferują nam również inne kraje, nawet te mniej popularne. Takim przykładem może być Finlandia. Na naszym portalu znajdziesz aktualne oferty pracy w Finlandii, gdzie jesteśmy pewni, że uda Ci się zdobyć profesjonalne, bezpieczne oraz legalne zatrudnienie.

Jak wygląda praca w Finlandii?

Oprócz kwestii związanych z finansami oraz wynagrodzeniem praca w Finlandii nie różni się zbytnio od tego, który obowiązuje w Polsce. W większości przypadków obowiązywać nas będzie 40-godzinny tydzień pracy po 8 godzin dziennie, choć niekiedy liczba ta jest ograniczona do 37,5 godziny. Możemy również zostać poproszeni o pracę w godzinach nadliczbowych, ale nie mogą one przekraczać 250 godzin w skali roku, czyli średnio pięciu w tygodniu.

Jeśli planujemy urlop, pracując w Finlandii, musimy wiedzieć, że obowiązuje nas 2,5 dnia za każdy miesiąc pracy, jednak okres rozliczeniowy trwa od kwietnia do marca (nie jak w Polsce – od stycznia do grudnia). Gdy pracowaliśmy mniej niż rok to za każdy miesiąc będziemy dostawać 2 dni, a nie 2,5.

Kto znajdzie pracę w Finlandii?

Najbardziej poszukiwane zawody na lokalnym rynku to osoby, które mogłyby pracować w branży informatycznej, budowlanej, jako opiekunowie osób starszych oraz dzieci, lekarze oraz pielęgniarki. Ponadto powinniśmy znaleźć także wolne stanowiska w przemyśle oraz w sezonie przy sezonowych i dorywczych zajęciach – w rolnictwie i ogrodnictwie najczęściej.

Ważną kwestią jest również wynagrodzenie – tutaj możemy oczekiwać kilkunastu euro za godzinę pracy.

Czy warto pracować w Finlandii?

Z pewnością, jeśli zdecydujemy się na wybór pracy w Finlandii, największą zaletą będą ludzie, którzy są pozytywnie nastawieni do Polaków, doceniają naszą ciężką pracę i chęć do podejmowania nowych wyzwań. Sami Finowie są również przyjaźni oraz pomocni, nie mają także problemów z tym że zazwyczaj nie znamy języka fińskiego czy szwedzkiego. Świetnie porozumiewają się po angielsku.

Ze strony fińskich pracodawców możemy liczyć na szkolenia oraz pomoc podczas wykonywania codziennych obowiązków. Szczególnie jeśli nie znamy języka. Pracodawcy deklarują również chęć zapewnienia transportu, zakwaterowania niekiedy z wyżywieniem czy pomoc podczas załatwiania niektórych spraw.