Praca w Austrii

Szukaj spośród 11 ofert

MURARZ - praca w Górnej Austrii - Austria

Austria - Many Locations, jobliner personalservice, 25-01-2022

Szczegóły oferty
HYDRAULIK - praca w Górnej Austrii - Austria

Austria - Linz, jobliner personalservice, 25-01-2022

Szczegóły oferty
operator żurawia budowlanego - Austria

Austria - Many Locations, jobliner personalservice, 25-01-2022

Szczegóły oferty
Kelner/kelnerka w hotelowej restauracji - Austria

Austria - Whole Country, Eastrecuiting - Franziska Wauer, 24-01-2022

Szczegóły oferty
SCHWARZDECKER - pokrycia dachowe papą 2300EUR - Austria

Austria - Linz, jobliner personalservice, 24-01-2022

Szczegóły oferty
Pracownik sezonowy - w - pomocnik ogrodniczy - in - Austria

Austria - Krems an der Donau, Gartengestaltung Dlapka, 16-01-2022

Szczegóły oferty
Pracownik - ogrodnik - Austria

Austria - Krems an der Donau, Gartengestaltung Dlapka, 08-01-2022

Szczegóły oferty
Monter wentylacji - Austria - Austria

Austria - Many Locations, UNIWORK Sp. z o.o., 24-01-2022

Szczegóły oferty

Austria to niewielki kraj, który głównie kojarzy się z pięknymi widokami oraz alpejskimi kurortami, ale to właśnie tam mamy szansę znaleźć zatrudnienie na wysokim poziomie. Osoby, które planują pracować poza granicami naszego kraju, zazwyczaj wybierają Holandię czy Niemcy. Jednak niektórzy decydują się na wyjazd do Austrii. Wszystko dzięki temu, że kraj ten stanowi jedno z najprężniej rozwijających się w Europie. Pracę w Austrii znajdziesz dzięki naszym ofertom pracy, dlatego warto przeglądać ogłoszenia na portalu pracujwunii.org.

Kto znajdzie pracę w Austrii?

Austria mimo tego, że jest niewielkim krajem, może pochwalić się dużą ilością wolnych stanowisk dla wielu osób w różnych branżach. Najchętniej zatrudnia się specjalistów i osoby z odpowiednim doświadczeniem, umiejętnościami czy wykształceniem.

Dlatego wśród ofert pracy w Austrii na portalach ogłoszeniowych zazwyczaj może spotkać wolne stanowiska dla: lakierników, spawaczy, elektryków, tokarzy, ślusarzy, operatorów maszyn, monterów czy stolarzy. Wymaga się od nich wykwalifikowania kierunkowego, doświadczenia oraz niekiedy umiejętności, które potwierdzają certyfikaty czy szkolenia. Oprócz tego powinny być to osoby odpowiedzialne, dokładne oraz muszą posiadać umiejętność pracy w zespole. Niekiedy wymaga się również od nich znajomości języka obcego – niemieckiego lub angielskiego. W Austrii pracę znajdą również osoby wysoko wykwalifikowane, np. w branży IT czy w handlu i finansach. Muszą być to osoby doświadczone, wysoko wykwalifikowane w danej branży oraz znające język.

Zatrudnienie znajdziemy również bez problemów w branży budowlanej, ponieważ jesteśmy postrzegani jako pracowici, dokładni oraz solidni. Dlatego wśród ogłoszeń można spotkać, że chętnie pracodawcy szukają murarzy, tynkarzy, zbrojarzy, cieśli czy blacharzy oraz pracowników fizycznych. W tym przypadku oprócz doświadczenia wymagane jest zazwyczaj znajomość języka, ale tylko na poziomie komunikatywnym.

Osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia oraz nie znają dobrze języka, z pewnością sprawdzą się w pracach sezonowych – w gastronomii, turystyce czy hotelarstwie.

Praktyczne informacje o pracy w Austrii

Przebywanie na terenie Austrii nie wymaga żadnych zezwoleń. Jako członkowie Unii Europejskiej możemy mieszkać i pracować w tym kraju. Wystarczy jedynie się zameldować, jeśli zamierzamy pracować dłużej niż trzy miesiące. Może to zrobić za nas pracodawca lub dokonać możemy tego samodzielnie w urzędzie gminy. Jeśli się nie zameldujemy oraz nie wymeldujemy, może na nas czekać kara pieniężna, dlatego warto po przyjeździe dokonać wszelkich formalności.

Warto również wiedzieć, że w Austrii nie obowiązuje płaca minimalna, ale można liczyć od 8,50 do 10 euro za godzinę. Stawka jednak zależy oczywiście od wykonywanego zawodu, doświadczenia, kwalifikacji oraz umiejętności.